A futball EB jegyében

Az elmúlt hetekben a foci EB lázában égett az egész ország. Két hírre figyeltem fel, ami továbbgondolásra indított.

Egy rövid hírt olvastam Christiano Ronaldoról. A portugál fulbalklasszis észrevette, hogy egy csapat szurkoló csak rá vár a válogatott edzésén a kerítés mellett. Átvágott a bokrokon, és beszélgetett egy kicsit a rajongóival, majd készített velük egy szelfit. Ronaldonak csak pár másodperc volt ez a napjából, a szurkolóknak viszont életre szóló élményt jelentett. Eddig a hír. Ezen elgondolkodva jutott eszembe, hogy a világ teremtője és fenntartója, a mindenható Isten, nemcsak néhány másodpercet tölt velünk, hanem életünk minden másodpercében velünk van. Az Ő Fiának a neve Immánuel (velünk az Isten), és azt ígéri, hogy velünk van minden napon a világ végezetéig. Töltse ez el örömmel a szívünket és adjon nyugalmat az élet nyugtalanító körülményei mellett is!

Mindig velem, Uram, mindig velem,
Még ha nem láthat is gyarló szemem!
Azért ez énekem: Velem van Istenem,
Velem van Istenem, mindig velem.

799.ének Új református énekeskönyv

A másik hír. A magyar válogatott a Skócia elleni mérkőzésen Csoboth Kevin 100. percben lőtt góljával 1:0-ás győzelmet aratott. A meccs után interjút készítettek a gólszerző édesapjával, aki maga is kiváló labdarúgó volt. Elmondta, hogy fia sok lemondás, szenvedés után jutott el idáig. Szinte a focipályán nőtt fel, neki csak edzésből és lemondásból állt a kamaszkora. De most, hogy berúgta ezt a gólt, ez mindenért kárpótolta. Az Úr Jézus hűséges híveinek hervadhatatlan koronát ígér életük végén. Ez, és a Vele való találkozás minket is kárpótolni fog mindenért, ha életünk során nehézségeken, szenvedéseken kellett is keresztül mennünk. Sőt, Vele járva már itt , ebben a világban is boldog életünk lehet!

Légy hű mindhalálig és neked adom az élet koronáját. Jel 2,10.

Ajánlott cikkek