Egy közmondás azt mondja: „Segíts magadon, és Isten is megsegít”. Ennél még inkább igaz az, hogy Jézus azokon segít, akik nem tudnak magukon segíteni és senki másnál nem találnak segítséget.
„Uram, hozzád emelem lelkemet! Istenem, benned bízom, ne szégyenüljek meg, ne örüljenek rajtam ellenségeim. Senki se szégyenüljön meg, aki benned bízik. Azok szégyenüljenek meg, akik ok nélkül elpártolnak tőled.” (Zsoltár 25,1-3)